کد خبر : 1590

تاریخ انتشار : 1397/10/05 21:38

شورای مرکزی اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان با دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی دیدار کردند

اعضای شورای مرکزی اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان با محمدرضا مخبر دزفولی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی دیدار و گفت وگو کردند.

 به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، اعضای شورای مرکزی اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان با محمدرضا مخبر دزفولی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی دیدار و گفت وگو کردند.

محمدامین مهدی پور  اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان در رابطه با این دیدار تاکید کرد: از ابتدای سال 97 ارتباطات آقای دزفولی و مجموعه شورای عالی انقلاب فرهنگی با جنبش دانشجویی روز به روز بهتر شده است و این دومین جلسه اتحادیه  جامعه اسلامی دانشجویان با  دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در طی یک سال اخیر بوده است.

وی ادامه داد: نکته قابل تامل، اینجاست که رسالت و وظایف شورای عالی انقلاب فرهنگی به درستی در جامعه،  دانشگاه و حتی قشر نخبگانی دانشجویان تبیین نشده است و این شاید بزرگترین مانع برای همکاری های متقابل جنبش دانشجویی با مقر فرماندهی فرهنگی کشور بوده باشد.

مهدی پور یادآور شد: آمار و اطلاعات ارائه شده توسط آقای مخبر دزفولی در این جلسه، رسیدن  جمهوری اسلامی ایران به مرجعیت علمی در سطح جهانی را خیلی دور از دسترس نشان نمی داد؛ رشد چشمگیر تعداد دانشجویان و دانشگاه های جامع، سرعت بالای تولید علم و رشد علمی در سطح جهان و گسترش عدالت آموزشی بدون شک از دست آوردهای انقلاب اسلامی است.

وی ادامه داد: محدود شدن کار شورا به تولید اسناد بالا دستی و مغفول ماندن از نظارت بر اجرای سیاست های کلان فرهنگی کشور، عدم اطلاع رسانی صحیح در اذهان عمومی نسبت به عملکرد های مثبت شورا، عدم ورود جدی در حوزه زن و خانواده، وضعیت نا به سامان فرهنگ و عفاف و حجاب در دانشگاه و انحراف مسیر آموزش و پرورش کشور از سند تحول بنیادین آموزش و پرورش از جمله انتقاداتی بود که در این جلسه مطرح شد.

این فعال دانشجویی افزود: البته نباید رسالت ستادی بودن کار شورای عالی انقلاب فرهنگی را فراموش کرد، اما در شبیخون فرهنگی، هر گونه کوتاهی موجب نابودی تمدنی عظیم خواهد شد. از جانب دیگر هم نباید فشار های وارد بر شورای عالی انقلاب فرهنگی را فراموش کرد، فشار هایی که با هدف تغییرات ساختاری در پی عقیم سازی مهم ترین مرجع مهندسی فرهنگی کشور می باشد.واحد روابط عمومی
اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان
نظرات


طراحی و اجرا: شبکه کیهان مهر © 2013 - نسخه 1.0.1